Hlavní sponsor

Banner
Banner
Banner
Banner

IGC Browser

Banner
Banner
Banner

Reklama

Banner

GIN TRIBE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miloš Lauermann   
Neděle, 02 Říjen 2011 21:52

GIN TRIBE přišel poté co, jsem létal na křídle EVO Sprint, se kterým jsem létal ovšem ve zcela odlišných podmínkách tak, abych pokud možno zjistil, co je cílem obou konceptů. Křídlo TRIBE je jednoduchou „čtyřlajnou“, stejně jako Sprint Evo.

Vzlet s tímto křídlem nevyžaduje žádnou speciální techniku.

Po čase, stráveném létáním na křídlech DELTA, UP XC2, Sprint Evo a Mentor 2, jsem si docela „lebedil“ při létání na TRIBE. V přístupnosti a komfortu se velmi podobá XC2 a DELTA, nicméně TRIBE je ještě o kousek manévrovatelnější uvnitř úzkých stoupáků. Máte pod ním pocit, jako kdybyste jej mohli ve stoupáku zastavit a otočit ho na pěťáku.


 

Tam, kde DELTA má trochu delší odezvu na řídičky, tam jsou UP XC2 a TRIBE pocitově poněkud kratší.

Dobrá, není to žádné super hbité křídlo, ale jen o něco méně než Mentor2. S křídlem se dá točit hodně „na plocho“, zatáčky přitom můžete velmi snadno utáhnout stažením řídiček.
Dráha řídiček je o něco delší než u křídla MENTOR 2, u kterého je vstup více přesný, ale po ustředění křídla TRIBE je jeho poloměr otáčení menší než u MENTOR 2.

Porovnám-li létání na MENTOR 2 a TRIBE, pak TRIBE za stejných podmínek poskytuje mnohem větší pocit uvolnění, přitom je to křídlo kategorie EN-C.

Při nalétnutí do stoupáku křídlo TRIBE trochu ustoupí zpět stejně jako DELTA.
Velké uši jsou stabilní, s tím, že se stabilizátory trochu pohybují a mění rozpětí, ale jsou snadno použitelné i při zcela vyšlápnutém speedu.

Klouzák je podobný jako u křídla UP XC2, při základní rychlosti a stejném zatížení je toto křídlo jen o něco pomalejší než MENTOR 2.
Použití speedu je hladké a při sešlápnutí na prvním stupni je nárůst rychlosti o 4 km a má velmi dobrou klouzavost. Po vyšlápnutí druhého stupně křídlo se trochu zhoršuje v porovnání s MENTOR 2.

TRIBE má velmi efektivní stoupavost a je příjemné s ním ustřeďovat slabé stoupáky při nízkých rychlostech.

Přesná přistání jsou potěšením, protože křídlo můžete zpomalit před přistáním na malých přistávačkách.

Shrnutí:
GIN vyrobil velice příjemné křídlo kategorie EN-C. S jeho výjimečnou stoupavostí a skvostnou ovladatelností bude velice přitažlivým křídlem pro ty piloty, kteří hledají a oceňují právě tyto vlastnosti.
Piloti křídel třídy EN-B, kteří chtějí postoupit o kategorii výše, shledají TRIBE jako velmi měkké, komfortní křídlo, zejména v případě, kdy předtím létali na ostrém EN-B .

 

Stav ke 2.10.2011 23:00

Odkaz na zdroj

Další obrázky:https://picasaweb.google.com/Ziad.bassil/GINTRIBE

 

Aktualizováno Úterý, 03 Únor 2015 23:15